Державні посилання

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

Корисна інформація

Істрорія села

Село розташоване на мальовничому лівому березі невеличкої степової річечки Малої або Мокрої Березівки, притоки Інгульця, за 52 км на південний захід від районного центру – міста Світловодськ, за 30 км від міста Знам*янка, 35 км від міста Олександрії. Найближча залізнична станція Користовка, до неї 22 км.

Площа території села складає 373,2 га. Загальна площа земель 4186 га. в структурі земель сільської ради переважають сільськогосподарські землі (81,4%), що є характерним для сільської місцевості. Загальна площа лісової зони складає  9,9% , забудовані землі - 4,9%.

До Іванівської сільської ради входить один населений пункт – село Іванівка. На даний час в селі проживає 470 чоловік.

Село Іванівка ( до 1945 року Янів) засноване у 1750 році. Назва села пов*язана з ім*ям першого поселенця – Яна. Пізніше, через північно-західну частину села, яка зветься Торбою, проходив чумацький шлях на Чигирин. Там була корчма, і неподалік ріс величезний дуб, прозваний Рясним, під ним могли зупинитись 40 возів. Це поле до цього часу називається Рясним, хоч дуба давно немає. Янів був військовим поселенням Олександрійського повіту. Поселенці Янова займалися не лише польовими роботами, а й споруджували казарми і казенні будинки. На початку 1866 року поселенці Янова знову були переведені на становище державних селян.

Всі події, які відбувалися на території Українських земель, не обминали і Янів : це і Японська війна (1904-1905 рр.), і виступи проти гніту царя, і революція 1917 року, і селянські повстання Сірка, Степового, Жована, і колективізація, і голодовка 1933 року, і Велика Вітчизняна війна. На честь встановлення Радянської влади  у центрі села встановлено пам*ятний знак.  Багато селян в 20-30 роках було репресовано. Багато не повернулося з війни... Жило і розбудовувалось поселення Янів, від якого і веде свою історію сучасне село Іванівка. Указом президії Верховної Ради Української РСР село Янів у 1945 році було перейменовано на село Іванівку, на честь Іванова Михайла Арсентійовича - командира 11 гвардійської механізованої бригади, яка визволила село Янів від гітлерівців.

У селі народилися, виросли, здобули середню освіту чимало талановитих людей. Лікар Іван Сергійович Єфимов, який проживає нині в м. Донецьку, успішно поєднуючи практичну роботу з науковими дослідженнями, став доктором медичних наук, йому присвоєно почесне звання "Заслуженого лікаря України". Іван Андрійович Давидов – доцент Криворізького педінституту. Сільськогосподарській науці присвятила себе Марія Петрівна Ілляш, яка працювала у Львівському дослідному інституті тваринництва де здобула вчений ступінь кандидата сільськогосподарських наук. Гордиться село своїм поетом, який працює нині журналістом у Жовтих Водах на Криворіжжі, Анатолієм Васильовичем Ворфликом.

Славу і гордість села Іванівка складають трудові династії, це механізатори брати Татарові Василь Вікторович та Анатолій Вікторович, Покотило Олександр Іванович, Тищенко Сергій Миколайович. Всі вони продовжують справу своїх батьків орденоносців, неодноразових переможців соціалістичних змагань. Багато іванівців володіють давніми секретами ткацтва, вибивання килимів. Неперевершеними майстрами тут є Валентина Олексіївна Середа та Софія Іллівна Хижняк. Славляться в селі вишивальниці Олена Сміян, Віра Білик, Марія Падалиця.

У селі завжди любили музику, злагоджений мелодійний спів. Солістів тут багато і серед них чи не найкращий – директор ТОВ "МАС-АГРО" Середа Іван Якович. Він є активним учасником народного аматорського хорового колективу "Калина" Іванівського сільського будинку культури. За його безпосередньої підтримки колектив бере участь у конкурсах, виїжджає на концерти до сіл району, міста Світловодська, обласного центру та столиці.

У селі Іванівка є чудова загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Класи і столова тут обладнані новими меблями є комп*ютерний клас. Сільський ФАП має унікальне обладнання, що не кожна районна лікарня має. Село газифіковане.

В центрі села височіє цегляна церква Різдва Пресвятої Богородиці, яка є одним із найгарніших Храмів нашого краю. Вона має дивну і довгу столітню історію, з нею пов"язано багато подій. А сьогодні Іванівська церква Різдва Пресвятої Богородиці запрошує у свої стіни всих бажаючих парафіян.

На території Іванівської сільської ради знаходиться  ТОВ "МАС-АГРО" . Товаритство  займається вирощуванням  кукурудзи , а також  тваринництвом : ВРХ та свинарством.

Я люблю своє село!